TüvTürk Online Randevu Sistemi


TüvTürk Online Randevu Sistemi : Yenilenen tüvtürk randevu sistemi ile  araç muayene   randevunuzu  almak artık daha kolay, Daha hızlı , Randevu almak, iptal etmek  yada güncellemek için , masa üstünden cep telefonundan yada tablet  lerden www.tuvturk.com.tr  girip ana sayfadan  Plaka, İl ve Ruhsat seri ve  no girilir.

online-randevu-tuvturk


 

Öncelikle  Trafik Sigortası ve Borç sorgulaması yapınız, eğer borcunuz  yok ise  rahatlıkla randevu almaya devam edebilirsiniz.  Borcunuz  var ise  gerekli yönlendirmeler yapılır. Ardından aşağıdaki gibi  araç tipi seçilir.

arac-tipi

 

Almak istediğiniz  hizmetin türünü seçilir , daha sonraki ekranda  randevu tarihi seçilir. Son muayene geçerlilik tarihi  ve gideceğiniz istasyon seçilir. Öğleden önce yada öğleden önce tüm saatlere bak seçeneğini tıklayıp istediğiniz saati seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz. İşleminiz esnasında üst bantta istediğiniz işleme tıklayarak geri dönebilir  ve değişiklik yapabilirsiniz. Son olarak iletişim bilgilerini girerek tüvtürk sisteminden randevu alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Tüvtürk İletişim

Tüvtürk İletişim

Muayene gelmeden önce mutlaka bu bilgilendirmeler göz atın,  Üstelik aracınız  muayene tekrarına kalırsa 30 gün içerisinde  ücretsiz tekrar hakkınızı kullanabilirsiniz.    Bunun için tuvturk  web sitesinden “Muayene Tekrarı” için randevu alabilirsiniz.

 

Araç Muayene Öncesinde mutlaka yapmanız gerekenler:  Aracınızın muayene zamanı geldiğinde  Öncelikle aracınızın borç kontrolünü yapıp ödemeniz gerekmektedir.  Bu cezalar  , Trafik cezası,Mtv ve Köprü otoyol  borçlarınızın olmaması gerekmektedir.  Bu sorgulamayı gib.gov.tr  adresinden yapabilirsiniz.

Büyük şehir merkezlerindeki yoğun istasyonlara randevu alıyor iseniz  tüm muayene süreci için en az 2 saatinizi  ayırmanız gerekmektedir.

Muayene için istasyona gelirken  aracınızın ruhsatını, Tc kimlik nolu kimliğinizi  mutlaka yanınızda bulundurun,  Araç size ait değilse  bu aracı aynı  takvim yılında bir sefere mahsus  olarak  ek bir belge olmaksızın muayene getirebilirsiniz.  Aynı takvim yılı içinde size ait birden fazla  bir araç muayene ettirmek istiyor iseniz vekalet almanız gerekmektedir.

Şahsınıza ait araçların muayene getirilmesinde  hiç bir sınırlama yoktur.

Trafik sigortanızı  muayene öncesinde mutlaka  kontrol edin , eğer tarihi geçmiş ise  yenileyip muayene gelmeniz gerekmektir.

Muayeneden önce  geçerli bir egzos emisyon ölçümü yaptırmanız gerekmektedir.  Bu hizmeti tüvtürk istasyonlarında alabilirsiniz.

Araç muayene ücretleri nakit olarak tahsil edilmektedir.

Araç Muayene Zamanı Hesaplama

Araç Muayene İstasyon Adresleri

Araç Muayene Randevu Alma

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ