TüvTürk Araç Muayene Randevu


TüvTürk Araç Muayene Randevu : Araç Muayene Randevu almadan önce  yapılacak işlemler, Muayene Öncesi Yapılacaklar, Muayene İçin Gerekli Belgeler, Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü  Olarak sıralayabiliriz.

Muayene Öncesi Yapılacaklar: Aracınızın muayene zamanı geldiğinde internet sitemizden veya çağrı merkezimizden ücretsiz olarak randevu alabilirsiniz.0850 222 88 88


BORÇ DURUMUNUZU KONTROL EDİN. Muayene öncesinde trafik cezası, motorlu taşıt vergisi ve köprü-otoyol borçlarınızı sorgulayın. Borcu olan araçlara randevu verilememekte ve istasyonda muayene işlemi başlatılamamaktadır.

Araç Muayene İçin Aşağıdaki Formu Doldurun

 

TRAFİK SİGORTANIZI KONTROL EDİN: Trafik sigortanızı randevu alırken kontrol edin. Eğer tarihi geçmişse randevu oluşturulamamaktadır.

RUHSAT VE KİMLİĞİNİZİ GETİRMEYİ UNUTMAYIN.: Muayene için istasyonumuza gelirken ruhsatınızı ve TC kimlik no’lu bir kimliğinizi mutlaka yanınızda bulundurun.

ARAÇ SİZE AİT DEĞİLSE: Araç size ait değilse bu aracı aynı takvim ayı içinde bir sefere mahsus olarak ek bir belge olmaksızın muayeneye getirebilirsiniz. Aynı takvim ayı içinde size ait olmayan başka bir araç muayene ettirmek için ise vekalet almanız gerekir. Detaylı bilgi tuvturk.com.tr’de

EN AZ 2 SAATİNİZİ AYIRIN: Büyükşehir merkezlerindeki istasyonlara randevu alıyorsanız tüm muayene süreci için en az 2 saat ayırın.

EGZOZ GAZI EMİSYON ÖLÇÜMÜ: Egzoz Emisyon hizmetini tüm TÜVTÜRK istasyonlarından uluslararası standartlarda alabilirsiniz

LPG RUHSATA İŞLENMİŞ OLMALIDIR.:  LPG tank ve regülatörlerinin marka ve seri numaraları okunabilir olmalıdır. Mevcuttaki kayıtlı olandan farklı bir tanksa ayrıca montaj tespit raporu da istenir. Aracınızdaki LPG ruhsata işlenmiş olmalıdır.

ARACINIZDA TADİLAT YAPILDIYSA: Aracınızda herhangi bir tadilat varsa ruhsata işlenmiş olmalıdır. Bu işlem yapılmadıysa tadilat muayenesine başvurulmalıdır.

TÜM ÖDEMELER NAKİT: Araç muayene ücretleri nakit olarak tahsil edilir.


Araç Muayene İçin Gerekli Belgeler Listesi:

Ruhsat : (Trafik Tescil Belgesi ve Motorlu Araç Trafik Belgesi) Aracınızın ruhsatı muayene sırasında mutlaka yanınızda olmalıdır.

Satış ve devirlerde, Tescil Belgesi noter tarafından alındığından yenisi düzenlenene kadar, noter

tarafından verilen “EK-44 Araç Tesciline İlişkin Geçici Belge” (geçerlilik tarihi dolmamış) muayene

sırasında yanınızda olmalıdır.

Trafik Sigortası : Trafik sigortanızın tarihini muayene öncesi kontrol edin. “Trafik Sigortası” insan taşımada kullanılmayan römorklar hariç tüm araçlar için zorunlu bir belgedir.

LPG/CNG’li Araçlar : Muayeneye gelirken LPG/CNG Tankının üzerinde yer alan bilgi etiketindeki bilgilerinin okunur şekilde gelmesi gerekmektedir

LPG/CNG Tadilatı sonrası muayenelerde “Montaj Tespit Raporu” ve “Gaz Sızdırmazlık Raporu” zorunlu evraktır.

LPG/CNG’li aracın, “Sıvı Gaz Sistemi onaysız” kusuru varsa Muayene Tekrarına veya yeni bir Muayeneye gelirken yeniden düzenlenmiş Montaj Tespit Raporu ve sızdırmazlık raporu getirilmesi zorunludur (İlk muayenesinde getirilen rapor geçerliliğini yitirmiştir).

İlk muayenelerinde LPG/CNG sistemi ile ilgili olarak “Sıvı Gaz Sistemi Onaysız” kusuru dışında LPG/CNG sistemine ait başka bir

Ağır Kusur almaları durumunda, muayene tekrarına veya bir sonraki muayenesine gelirken YENİ TARİHLİ GAZ SIZDIRMAZLIK

RAPORU getirmek zorundadırlar. Bu evrakı olmayan araçlara hizmet verilemez.

ÖNEMLİ NOT

Üzerinde tadilat yapılan ve tadilat sonrası muayenesi yapılacak araçlar için yukarıdaki belgelere ek olarak: Yetkili mühendis tarafından çizilen onaylı tadilat projesi ve hesapları Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu’na bağlı odalardan EK-1 belgesi (Trafik Tescil müracaat ve işlem formu) Yukarıda belirtilen tüm belgelerin asılları getirilmelidir.


 

TüvTürk Araç Muayene Randevu

TüvTürk Araç Muayene Randevu

Araç Muayene İçin Linkler

Araç Muayene Randevu Almak İçin Tıklayınız

Araç Muayene Sorgulama İçin Tıklayınız

Araç Muayene Geçikme Bedeli İçin Tıklayınız

Gezici Araç Muayene Programı İçin Tıklayınız

Aracınıza Ait Borçları Sorgulamak İçin Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ