Mobil Kaza Tutanağı


 Mobil Kaza Tutanağı:  Tarafların anlaşması durumunda Polis Cağırmadan ve Yazılı Tutanak Formuna ihtiyaç duymadan Mobil Kaza Tutağı İle hızlıca tüm işlemleri yapabilir  ve zaman kazanabilirsiniz.

Mobil Kaza Tutanağı Nasıl Kullanılır: Öncelikle aşağıdaki linklerden  Mobil kaza tutanağı uygulamasını telefonunuza indirmeniz  gerekmektedir.


Android Yazılımlı telefonlar için  Mobil Kaza Tutanağı İndirmek İçin tıklayınız

İphone  Telefonlar İçin Tıklayınız

Öncelikle  Uygulamayı telefonumuza indirdikten sonra  uygulamayı açıp  YENİ KAZA EKLEME butonu ile başlanır.  (Öncelikle karıştığınız  kazanın Uyarı ekranının da ki durumlara uyup uymadığının da emin olun)

yeni-kaza-ekle

İlk Olarak Kazaya karışan araç adetini girmelisiniz. Eğer Kaza anında kazaya şahit olan biri var ise ilgili yeri işaretleyin ve ilerleyin

kaza-genel-bilgileri

Kazaya karışan araçların fotoğraflarını Araç Plakaları ve Kaza bölgeleri görünecek şekilde çekin ve devam edin.


kaza-resimleri

Kaza tarihi ve saati  mobil tutanağa otomatik olarak eklenecektir. Kaza yeri bilgileriniz de otomatik olarak eklenecektir.  Ancak kazanın yerinin farklı olduğunu düşünüyor iseniz  HARİTADA GÖSTER BUTONU ile kaza yeri bilgilerinizi değiştirebilirsiniz.  Eksik kalan bilgileri tamamlayıp ilerleyin

kaza-yeri

Bundan sonra  kaza tespit tutanağının kalan kısımlarını doldurmak için Aracınızı Uygun bir yere çekebilirsiniz.

Kazaya karışan araçların Plaka ve Kimlik Bilgilerini girmelisiniz. Bu bilgileri girdiğinizde POLİÇE bilgileri otomatik olarak ekrana gelecektir.

arac-ekle

Eğer poliçenizde  KARE KOD var ise bu kodu okutarak police bilgilerinin otomatik olarak işlenmesini sağlayabilirsiniz.

Poliçenizde KARE KOD yok ise https://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/Sayfalar/TrafikPoliceSorgula.aspx   linke girerek  trafik poliçenizi çıktısını alabilirsiniz.

Kaza öncesinde Profilizie bilgilerinizi kaydetmiş iseniz  PROFİLDEN GETİR BUTONU ile  bu işlemi hızlıca yapabilirsiniz.

Bilgileri girilen aracın İLK DARBEYİ ALDIĞI YERİ  işaretlemelisiniz.  Araç ruhsatının fotoğraflarını eklemeniz  işlemlerinizin daha hızlı ve doğru yapılmasını sağlayacaktır.  Bu işlemi telefonunuzun kamerası ile yapabilirsiniz.  Bunu kazaya karışan tüm araçlar için yapmalısınız.

ilk-darbe

Bu işlemi tamamladıktan sonra varsa görgü tanıklarının bilgilerini ekleyebilirsiniz.

Sırada Tüm SÜRÜCÜLERİN BİLGİLERİNİ girmek var  .Eğer ruhsat sahibi iseniz ilgili sekmeyi işaretleyerek bilgilerin otomatik olarak eklenmesini sağlayabilirsiniz . İletişim bilgilerini yani cep telefonu numarası veya E-mail adresinizden birini mutlaka girmelisiniz.surucu-bilgileri

Telefonunuz kamerasını kullanarak ehliyetinizi ön ve arka yüzlerininin fotoğrafını çekip ekleyiniz.

Kazaya karışan araçların kullanıcıların kazanın oluşu ile ilgili yorumlarınızı ayrı ayrı olarak yazabilir veya ses kaydı olarak ekleyebilirisiniz.

kaza-yorumlari

Kazanın bir birine çarpma şeklini ARAÇ İKONLARINI kullanarak harita üzerinde gösterin

kaza-senaryo

İmzanızı atmadan önce bu bilgilerde her hangi bir değişiklik yapmak isterseniz  ANA MENÜ üzerinden değişiklik yapmak istediğiniz yeri seçerek değişiklik yapabilirsiniz.

Kazaya karışan taraflar olarak imzalarınızı ekledikten sonra  tutanağınız tamamlanmış olur.  İmzanızı atmadan önce tutanağı mutlaka kontrol edin  Tutanak imzalandıktan sonra tutanakta her hangi bir değişiklik yapamayacaksınız.

Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin iseniz  tutanağı onaylaya bilirsiniz.

SBM Sorgulamarı:

SBM Nedir: Sbm yabi Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi  Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nde Hayat, Hastalık/Sağlık, Zorunlu Trafik, Yeşilkart, Zorunlu Karayolu Taşımacılık Mali Sorumluluk, Otobüs Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza, Motorlu Kara Taşıtları – Kasko, Tıbbi Kötü Uygulama Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası, Tehlikeli Maddeler ve Tüpgaz Zorunlu Sorumluluk Sigortası, Mesleki Sorumluluk Sigortaları’na ilişkin bilgiler tutulur.

 

SBM Neler Sorgulayabilirsiniz: Trafik Poliçe ,Kasko Poliçe ,Kaza Tespit Tutanağı ,Taşımacılık ve Koltuk Poliçe ,Yeşilkart Poliçe ,Hayat Poliçe ,Sağlık / Seyahat Sağlık Poliçe ,Doktor Sorumluluk Poliçesi ,Mağdurlar İçin Doktor Poliçesi ,Tehlikeli Madde ve Tüpgaz Poliçe ,Eksper Raporu ,Kaza Tarihindeki Poliçe Bilgilerini ,Ferdi Kaza Poliçe Sorgulama işlemlerini şifresiz  kişisel bilgilerinizi girerek sorgulama yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ