Egm Trafik Borç Sorgu


Egm Trafik Borç Sorgu Plakadan trafik cezası öğrenmek için Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesine başvurmanız gerekmektedir. Son yıllarda trafik düzenlemeleri daha kullanışlı web ortamlarına taşınmış ve çeşitli arama kriterleri oluşturulmuştur. Teknolojinin trafik düzenlemelerinde de etkin hale geçmesiyle araç sahiplerine trafik şubesine gitmeye gerek kalmadan internet ortamında garantili ve doğu trafik cezası sorgulayabilmesine olanak sağlamaktadır.

Emniyet Genel Müdürlüğü egm ve Gelir İdaresi Başkanlığının araçların plakalarından borçlarını sorgulaya bilecekleri web siteleri bulunmaktadır. Araç sahipleri aşağıdaki linki tıklayarak araçlarının plaka ve tescil bilgilerini yazarak sorgusunu yapabilir egm trafik ceza borcu olup olmadığını öğrenebilir.


Trafik kurallarına uymayan milyonlarca sürücü bulunmaktadır. Trafiğin akışını bozacak şekilde araç kullananlar, alkollü araç kullanıp kazalara sebep olan sürücüler, direksiyon başında dalan ya da uyuyarak kazaya sebebiyet veren sürücüler gibi daha birçok trafik kurallarını ihlal eden sürücüler bulunmaktadır. Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube polisleri bu sürücülere para cezaları kesmektedir. Trafik polislerinin olmadığı yollarda ise yeni teknolojik mobese kameralar sayesinde hız sınırına uymayanlar ve kırmızı ışıkta geçenler tespit edilerek ceza puanları hanelerine yüklenmektedir. Gelişen ülkemizde trafik terörü her gün onlarca kişinin ölümüne sebebiyet vermektedir. Buna neden ise sadece dikkatsizlik ve kuralları hiçe saymaktan olmaktadır. İnsanımızın en büyük sorunlardan biri kural olarak konulan bir olayın zorlanmasıdır. Örneğin emniyet kemeri takılması zorunludur. Fakat polisi gördü mü kemer takılır gibi. Bunun gibi vurdumduymaz haller sürücülerin hayatlarına mal olan hatta başkalarının da ölümlerine sebebiyet veren bir durumdur.

Trafik kurallarına uyulduğunda ne size ceza kesilir ne de vicdan azabı duyacağınız bir kazaya sebep olursunuz. Trafik kurallarına uyma bilincine her yaştan gencinden yaşlısına uyum sağlaması gerekmektedir.

Trafik borçlarını plakadan sorgulamak teknolojinin insan hayatına verdiği önemi göstermektedir. Araçların alım ve satım işlemlerinde bilindiği gibi aracın dış görünüşü kadar vergi borcu olup olmadığı, trafik ceza borcu olup olmadığı, aracın hasar kaydının olup olmadığı gibi birçok soru akla gelmektedir. Üzerinde trafik cezası veya vergi borcu olan araçlar alım satım yapılmamaktadır. Mutlaka araçların üzerinde olan borçların ödenmesi gerekmektedir. Diyelim ki aracınız var ve paraya ihtiyaç duydunuz satmak istiyorsunuz. Daha önce aracınıza trafik cezası kesilip kesilmediği hakkında bilginiz yok. İşte bu gibi durumlar bazen üzücü sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Araç sahibi zamanında aracını plakadan sorgulayabilir ve aracının trafik cezası olduğunu öğrenebilirdi. Oysa ihmal edilen sorgulamalar gecikme faizi uygulamasına geçildiğinden oldukça büyük tutarlara ulaşmıştır. Aracını satmak için bu borcu ödemek zorunda kalmıştır. Sattığı araçtan da zarar etmiştir. Bu gibi örnekler çoktur.

Araç kullanan sürücüler bilinçli ve dikkatli olmak zorundadır. Hem kendi sağlığı hem de çevresindeki insanların sağlığını tehlikeye atmayan dikkatli sürücüler oldukça trafik kazaları azalacak ve daha modern bir seviyeye taşınacaktır.

Sorgulama İçin Tıklayınız

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ