E-Devlet Üzerinden Araç Borç ve Haciz Sorgulama


E-Devlet Üzerinden Araç Borç ve Haciz Sorgulama: İnternet  Bankacılığı Şifresi ile e devlet üzerinden araç haciz  sorgulama  nasıl yapabilirsiniz  anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle  aracınıza ait  borçları öğrenmek için  Gelir idaresinin sistemini kullanabilirsiniz, Fakat  Gib sistemi biraz karışık olduğu için aracınıza ait tüm borçları  bunun içinde trafik ceza,  kaçak geçiş, radar cezası  gibi  tüm  sorgulamaları yapmanız  mümkün,  ayrıca da  araç haciz sorgulama işlemlerini  yapıp aracınıza kim tarafından haciz konulmuş  öğrenmeniz  mümkün.


E devlet şifreniz yok ise  bankacılık şifrenizi kullanarak   e devlet sistemine giriş yapmanız mümkün.  Fakat tüm bankalar  E-devlet sistemine kayıt olmadığı için sadece aşağıdaki bankalara ait  internet bankacılığı şifreniz var ise e devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.

 

E-devlet sistemine entegre bankalar: Akbank, Albaraka,AnadoluBank ,Denizbank, Finansbank, Garanti, İngbank, Kuvettürk,Odeabank,Şekerbank,Teb,Işbankası,Yapıkredibankası Ve Ziraat Bankası’dır.

E devlet Giriş Linkini tıkladığınızda  Aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.  Burda  hangi bankanın ile çalışıyorsanız  o bankanın üzerine tıklayınız.

e-devlet-uzerinden-arac-borc-ve-haciz-sorgulama

Giriş İçin tıklayınız

Aşağıdaki şekilde Bankanıza ait  parola ve şifreler girildikten sonra  cep telefonunuza şifre gelecektir.  Gerekli  işlemler yapıldıktan sonra  e devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.

e-devlet-banka-girisi

Sisteme Giriş yaptıktan sonra  Sol üst köşede E-HİZMETLER Linkini tıklayın ve buradan E  Emniyet Genel Müdürlüğünü  tıkladığınızda  ADIMA TESCİLLİ  ARAÇ SORGULAMA Linkine tıkladığınızda  otomatik olarak araçlarınız listelenecektir.

Aslında  bunları yapmadan daha kolay şekilde  arama yaparak Araç rehin Bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz.  Aşağıdaki Şekilde  Üst  SOL tarafta  arama yerine aşağıdaki şekilde  “TESCİLLİ” yazarsanız  araç rehin sorgulama yapabilirsiniz.

rehin-sorgu-arama

Aracınıza Ait Trafik cezası  ve diğer borçları sorgulama

Yine yukarıda örnek verdiğimiz gibi  arama yaparak aracınıza ait  tüm borçları sorgulamanız  mümkün

Trafik cezası ,Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama,Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulama bilgilerini yine aşağıdaki gibi  Arama yerine  “Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama”   Yazarak öğrenmeniz mümkün

plaka-ceza-sorgulama

E devlet Üzerinden Ogs ve Hgs Sorgulama için ise  yine arama bölümüne  ” ogs hgs  ”  yazıp  aşağıdaki şekilde sorgulama yapmanız  mümkün

e-devlet-ogs-hgs-sorgulama

Araçlara ait tüm sorgulamaların  Linklerine ve Listelerine  Sorgulama   Sayfamızdan Ulaşabilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ