E-Devlet Araç Sorgulama İşlemleri


E-Devlet Araç Sorgulama İşlemleri  : Son yıllarda artık hayatımızın bir parçası olan e devlet sisteminden bir çok sorgulama işlemlerini gerçekleştirilmektedir.  Özellikle son yıllarda artan araç sayısı ve kişisel bilgilerin korunması açısından E-devlet Araç Sorgulama İşlemleri için mutlaka bir e devlet şifresi edinmeniz gerekmektedir.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Hangi Tür Araç Sorgulama İşlemleri yapabiliriz:  Emniyet Genel Müdürlüğünün E devlet sistemine entegre olması ile Bir çok sorgulama işlemleri gerçekleştirebiliriz. Bunların en başında  Araç Sorgulama ile  aracın rehinli olup olmadığını  aracınıza yazılan trafik cezalarının ne kadar olduğunu  Adınıza olan tescilli araçların listesini Trafik ceza punalarınızı, adınıza ne kadar vergi borcu oluduğunu sorgulamanız Mümkün.


E-Devlet Üzerinden Araç Sorgulama İşlemlerini Nasıl Yaparım:   Yukarda da belirttiğimiz üzere  e devlet sistemi üzerinden sorgulama yapabilmek için PTT’den şifre almanız gerekmektedir.  Fakat Son zamanlarda  Bankalar ile  e devlet sistemi üzerindeki  entegre sayesinde  İnternet bankacılığı şifresi ile  e devlet sistemine giriş yapılıp  sorgulama yapmanız mümkün E-devlet banka internet şifresi ile giriş için tıklayınız

Sisteme Girildiğinde Hizmet Listesi Bölümünden  E Harfini seçerek Emniyet genel müdürlüğünün sorgulama linkleri bölümüne geliyoruz  ve orada  sorgulama yapmak istediğimiz linki seçerek  araç sorgulama işlemlerini gerekleştirebiliriz.

Bu sistemin avantajı  örneğin adınıza kesilen trafik cazlarının nerede kesildiği  tutarının ne kadar olduğunu  Trafik cezasının hangi nedenle kesildiğini  e devlet sisteminden öğrenmemiz mümkün.

E devlet sisteminden araç muayene sorgulama için ise yine Hizmetler bölümünden U harfine tıklayarak Ulaştırma, Denizcilik ve haberleşme Bakanlığı’na ait olan sistemden aracınıza ait muayene bilgilerini  e devlet sisteminden sorgulamasını yapmanız mümkün

Sorgulama İçin Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ