Bankacılık Şifresi Ile e-devlet Araç Cezası Sorgulama


Bankacılık Şifresi Ile e-devlet Araç Cezası Sorgulama : İnternet bankacılık şifresi ile  arac cezalarını nasıl sorgulanması gerektiğinizi  “İnternet Bankacılığından Trafik Ceza Sorgulama”  Linkimizde anlatmıştık   , Burda ise  internet bankacılık şifrelerimiz ile  e devlet sistemine girip  arac cezalarını nasıl sorgulayabiliriz  anlatmaya çalışacağız.

Bilindiği gibi e devlet sisteminden sorgulama yapmak için öncelikle  PTT ‘ye gidip  şifre almak gerekiyor, daha sonra bu şifreler ile e devlet sistemine girilip sorgulama yapabiliyorduk.


Fakat son aylarda  bazı bankaların  E DEVLET SİSTEMİ İLE ENTEGRE olmaları dolayısıyla  bankacılık şifrelerimiz ile  e devlet sistemine girip arac cezası sorgulaması yapmamız mümkün.  hangi bankaların bu sisteme dahil olduğunu öğrenmek için tıklayınız

E-devlet şifresi ile trafik cezası öğrenme:   Aşağda listesi olan bankalardan alınmış internet bankacılık şifreniz  var ise  E devlet Giriş linkine tıklayıp  hangi banka ile çalışyorsanız o bankaya giriniz.

E DEVLET SİSTEMİNE ENTEGRE OLAN BANKALAR

E DEVLET SİSTEMİNE ENTEGRE OLAN BANKALAR

Bankalara tıkladıktan sonra  aşağıdaki şekilde  bir ekran gelecektir. Biz garanti bankasından girdiğimiz için aşağıdaki şekilde geliyor , diğer bankalarınki ise farklıdır.

e devlet banka

e devlet banka

Burada tıpkı banka sistemine girer gibi  cep telefonunuza şifre gelecektir. Telefonunuza gelen şifrenizi girdiğinizde  sizi e devlet  yani https://www.turkiye.gov.tr/   Ana sayfa ekranına yönlendirecektir.

Bankacılık Şifresi Ile e-devlet Araç Cezası Sorgulama

Bankacılık Şifresi Ile e-devlet Araç Cezası Sorgulama

 

Trafik Cezası Nasıl Sorgulanır:  E devlet sistemine girildiğilde E-Hizmetler Linkine girip  Gelir İdaresi   bölümünden adınıza tüm trafik cezalarını  MTV vergilerini ve diğer vergilerinizi sorgulayabilirsiniz

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ