Araç Muayene Sonrasinda Yapmaniz Gerekenler


Araç Muayene Sonrasinda Yapmaniz Gerekenler: Aracınızı  muayene işlemlerini yaptırdıktan sonra  size bir  muayene raporu verilecektir.  Eğer aracınızı  kusursuz  olarak değerlendirildi ise  artık  bir sonraki muayene zamanına kadar  bir işlem yaptırmanıza gerek yok.

 

ARACINIZIN MUAYENE SONUCUNU KONTROL EDİN: Araç Muayene Raporu’na göre aracınız; kusursuz, hafif kusurlu, ağır kusurlu ya da emniyetsiz olarak değerlendirilebilir.


Araç Muayene Sonrasinda Yapmaniz Gerekenler

Araç Muayene Sonrasinda Yapmaniz Gerekenler

MUAYENE RAPORU: Aracınızın muayenesi kusursuz veya hafif kusurlu olarak tamamlandı ise muayene raporunuzu bir sonraki muayeneye kadar saklayın. Aracınız ağır kusurlu veya emniyetsiz olarak muayeneden kaldıysa 1 ay içinde gerekli tamiratları yaptırıp, ilk muayeneyi yaptırdığınız istasyonda ücretsiz olarak muayene tekrarına girmelisiniz.

MUAYENE TEKRARI ÖNCESİ YAPILMASI GEREKENLER:Muayene tekrarına gelmeden önce ağır ve emniyetsiz kusurların giderildiğinden emin olun, aksi takdirde muayeneniz onaylanmaz. Bir sonraki muayeneye geldiğinizde muayene süreciniz en baştan başlar ve yeniden muayene ücreti ödemeniz gerekir. Muayene tekrarına gelirken Muayene Raporu’nu da mutlaka yanınızda getirin.

MUAYENE TEKRARI İÇİN RANDEVU ALIN: Muayenenizi tam randevulu istasyonlarda yaptırdıysanız tekrar muayenesi için de randevu almayı unutmayın. Muayene Raporu’nuzu ve Muayene Tekrarı Raporu’nuzu bir sonraki muayeneye kadar saklayın.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ