Radar Cezası Sorgulama Plakadan


Radar Cezası Sorgulama Plakadan : Trafiğin düzenini sağlayıcı tedbirler alan Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Şubesince radar adı verilen hız ölçmeye yarayan aletlerle sürücülerin hızları kontrol edilebilmektedir. Trafik uyarı levhalarında belirtilen uyarı hız ayarlamalarını yapmayan sürücüleri tespit etmeye yönelik yapılan radar ölçümleri sayesinde araçlar uyarılabilmektedir. Özellikle yeni hizmete giren plakaya göre hızını düşürmesi gerektiğini belirten radarlar sürücülerin dikkate almasını sağlamaktadır.

Radar Cezası Sorgulamak İçin 0888 233 00 00 Nolu Hattı arayıp  bilgi alabilirsiniz


 

 

Radar da hızı uyarı levhasının üstünde olanlar plakalarından radar cezası alarak araç nereye giderse gitsin plaka kimin üzerine kayıtlı ise adresine postayla ceza tutanağı gönderilmektedir. Sürücüler evlerinde olmadığında postaları görmemektedir. Dolayısıyla almış olduğu trafik cezasının farkına varamamaktadır. Trafik cezaları belli süreler içinde ödenmesi gereken para cezalarıdır. Zamanında ödenmeyen cezalar gecikme zammı uygulanarak oldukça fazla olabilmektedir.

Radar cezası sorgulama plakadanvarlığından habersiz olan araç sürücüleri büyük oranda para cezaları ödemek zorunda kalabilmektedir. Bu durumların olmaması için sürücülerin istedikleri yerden ve istedikleri zaman trafik borçlarını sorgulayabilecekleri sorgulama web siteleri mevcuttur. Bu sitelerin içinde güvenli olan sitenin hangisi olacağı bilinmemektedir. Artan dolandırıcılık olaylarında temkinli davranmak gerekmektedir. Her siteye kimlik bilgilerimizi vermemeliyiz. Emniyet Genel Müdürlüğü ve Gelir İdaresi Başkanlığının ortaklaşa verilerle oluşturduğu ve en güncel bilgilerle düzenlenmiş olan resmi web sitesi tüm araç sorguları için hizmete açılmıştır. Güvenli bir şekilde bu site üzerinden kimlik bilgilerinizle birlikte en güncel bilgilere ulaşarak güvenli sorgulama yapabilmektesiniz. Resmi web sitesinin linki aşağıdadır.

http://www.egm.gov.tr/sayfalar/trafik_sorgulari.aspx

Araçlarınızın ve adınıza kesilmiş radar cezası sorgulama bu site üzerinden yaparak borçlarınızı hemen ödeyebilirsiniz. Zamanında ödenmeyen trafik cezaları nedeniyle trafik cezasının hangi kural ihlalinden kaynaklandığına göre gecikme zammı uygulanmaktadır. Sürücüler ara ara bu sitenin üzerinden giriş yaparak ceza borçlarının olup olmadığını kontrol etmelidirler. Ayrıca sürekli yük taşıyan, yolcu taşıyan taşıt sürücülerinin trafik kurallarına uyması halinde ceza alma endişesi ortadan kalkacaktır.

Her nerede olursak olalım bir yerden başka bir yere ulaşabilmek trafik süreci içerisine girerek sağlanmaktadır. Sağduyu ile birlikte herkesin trafik sürecini destekler bir biçimde yaşaması gerekmektedir. Trafik bilinci olmayan bir çevrede kazalar artar. İnsanlar yolculuk yapmaktan korkarlar. Tabi kaçınılmaz son sürücülere yığınla para cezası gelir. İnsan hayatı için koskoca dünya rahatlık ve konfor arayışı içerisinde teknolojiyi geliştirebildiyse, trafik bilincini insan hayatının korunması adına uygulanması çok değildir. Bir toplumu baştan aşağıya yenileyen aldığı kararlar, eğitimli oluşu, insanlara saygılı oluşuyla ilgilidir. Basit ama önemli bir adım atarak trafik kurallarına uymayı ve bunun sonucunda insan hayatını kurtaran bir adım daha atarak trafik bilincini çevremize de uygulayarak örnek olmak gerekmektedir.

Trafik insanların, yayaların, yolcuların hep birlikte oluşturduğu önemli bir öngörüdür. İnsanların güvenli, sağlıklı ve konforlu bir şekilde yolculuk yapmaları en doğal hak ve hürriyetleridir.

Sorgulama İçin Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ