Gib Gov Tr Vergi Borcu Sorgulama


Gib Gov Tr Vergi Borcu Sorgulama:Bürokrasi adı verilen devlet yapısının ortaya çıkardığı zaman, para kaybını tamamen kaldıran internet bilgi ağı hizmetinin özel modülü, Kısa adı Gib yani Gelirler Vergi Dairesi Başkanlığı en son yılsonu ile vergi borcunuzu internet aracılığı ile öğrenebileceğimiz remi kurumun adıdır.

Şifreli ve şifresiz hizmetler başlığında toplanan hizmetler ise şunlardan oluşmaktadır. Şifreli hizmetler için vergi dairesinin 340 nolu tebliği gereğince vergi dairesine yazılı dilekçe ile başvurup aldığımız şifremiz ile beyannameleri, tahakkukları, ödemeleri, borçlarımızı, muhasebecinin işini yapıp yapmadığını görürsünüz.


Kurumlarca istenen borcu yoktur yazısını muhasebecimiz yada siz anında alırsınız. Şifresiz hizmetler ise Kira beyanı vermek, gayrimenkul satarken ne yapmak gerek, vergi kimlik no sorgulama işlemi detayları, yabancılar için vergi kimlik no sorgulama nasıl olur, E-devlet vergi levhası sorgulama ve alma işlemi, borcu yoktur yazısı dilekçemizin en son geldiği nokta, ÖTV 2A ödeme belgesi alınabilmektedir. Vergi borcu sorgulama, vergi borcu ödeme, gecikme zammı hesaplama ve gib gov tr vergi borcu öğrenme işlemlerini yapabiliriz.

Tüm dünya fiber optik kablolar vasıtası ile birbirine bağlanmış durumdadır. İletişim, internet bu ağ üzerinden çalışıp hızlanmaktadır. Dünyadaki bu ağın aynısının Türkiye’de karşılığı E-devlettir. . Ancak PTT den alınarak girilebilen bir şifre ile çalışması güvenlik için önemlidir. www.turkiye.gov.tr ye TC kimlik numarası ve şifrenizi girecek ve gib gov tr vergi borcu öğrenme işlemini yapabileceksiniz.

www.intvd.gib.gov.tr adresinden veya  www.gib.gov.tr Gelirler Vergi Dairesi Başkanlığının linkine giriş yapıp, vergi borcumuzu sadece bilgilenmek amacı ile alabilirisiniz. Gib sitede Şifreli ve şifresiz hizmetler vermektedir. Şifreli hizmetler, vergi dairesinin 340 nolu tebliği çerçevesinde vergi dairesine yazılı dilekçe ile başvurmak ve şifre almak ile girilen alandır. Bu linkten borç bilgilendirme servisi tuşunu tıklandığında açılan yerdeki bilgi bölümlerine TC kimlik no, nüfus cüzdan seri no, anne, baba, kardeş, çocuk gibi yakın akranın TC kimlik no, anne kızlık soyadının ilk iki harfi ve ekrandaki güvenlik kodu girilmektedir.  Sonraki alt sayfaya vergi numaranızı girip gib gov tr vergi borcu öğrenme işlemlerinin yanıtını alırsınız.

Gib Gov Tr Vergi Borcu Sorgulama  Sorgulama İçin Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ