Bankacılık Şifresi Ile e-devlet Araç Cezası Sorgulama.

Bankacılık Şifresi Ile e-devlet Araç Cezası Sorgulama : İnternet bankacılık şifresi ile  arac cezalarını nasıl sorgulanması gerektiğinizi  “İnternet Bankacılığından Trafik Ceza Sorgulama”  Linkimizde anlatmıştık   , Burda ise  internet bankacılık şifrelerimiz ile  e devlet sistemine girip  arac cezalarını nasıl sorgulayabiliriz  anlatmaya çalışacağız.

Bilindiği gibi e devlet sisteminden sorgulama yapmak için öncelikle  PTT ‘ye gidip  şifre almak gerekiyor, daha sonra bu şifreler ile e devlet sistemine girilip sorgulama yapabiliyorduk.


Fakat son aylarda  bazı bankaların  E DEVLET SİSTEMİ İLE ENTEGRE olmaları dolayısıyla  bankacılık şifrelerimiz ile  e devlet sistemine girip arac cezası sorgulaması yapmamız mümkün.  hangi bankaların bu sisteme dahil olduğunu öğrenmek için tıklayınız

E-devlet şifresi ile trafik cezası öğrenme:   Aşağda listesi olan bankalardan alınmış internet bankacılık şifreniz  var ise  E devlet Giriş linkine tıklayıp  hangi banka ile çalışyorsanız o bankaya giriniz.

E DEVLET SİSTEMİNE ENTEGRE OLAN BANKALAR
E DEVLET SİSTEMİNE ENTEGRE OLAN BANKALAR

Bankalara tıkladıktan sonra  aşağıdaki şekilde  bir ekran gelecektir. Biz garanti bankasından girdiğimiz için aşağıdaki şekilde geliyor , diğer bankalarınki ise farklıdır.

e devlet banka
e devlet banka

Burada tıpkı banka sistemine girer gibi  cep telefonunuza şifre gelecektir. Telefonunuza gelen şifrenizi girdiğinizde  sizi e devlet  yani https://www.turkiye.gov.tr/   Ana sayfa ekranına yönlendirecektir.

Bankacılık Şifresi Ile e-devlet Araç Cezası Sorgulama
Bankacılık Şifresi Ile e-devlet Araç Cezası Sorgulama

 

Trafik Cezası Nasıl Sorgulanır:  E devlet sistemine girildiğilde E-Hizmetler Linkine girip  Gelir İdaresi   bölümünden adınıza tüm trafik cezalarını  MTV vergilerini ve diğer vergilerinizi sorgulayabilirsiniz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir